Myšlenkové pochody jedné neznámé osoby

Lomikare, Lomikare..jestli nebudeme mít do roka a do dne zúčtované, prokleju Tě znovu!

1. září 2011 v 8:00 | Black
A je to tady..1.září, zase!

Pro mě je to naposled, co usednu do školních lavic jako takových. Doufejme.

Ano, jsem maturant, v dubnu mám písemné, v květnu ústní, mezitím a poté přímačky na vysokou. Z čeho maturuju? Povinná je čeština, jak jinak, dále z angličtiny (uvažovala sem o matiky místo jazyka, jenže netuším, jestli to vůbec letos ještě jde a navíc angličtinu budu potřebovat na škole víc. Ekonomku sem zavrhla, kašlat na to) a ..chvíle napětí...z biologie a chemie!

Ne, nehodlám jít na medinu. Nestrávím 6 let učením, abych pak další roky dělala atestace. Navíc, stejně bych neudělala přímačky z fyziky:D

Líbí se mi obor molekulární biologie, genetika, virologie..prostě výzkum a laborky. Tam bych ráda jednou skončila. Uvidíme.

Co budu dělat, pokud to nevyjde? No, možností je několik. Pokud se nedostanu ani do Prahy ani do Olomouce na obor, který chci, pokusím se dostat na pajdák (pedagogická fakulta) s tím, že si vezmu biologii a chemii a za ro zkusím přímačky znova. Max budu učit. Heh..já a učitelka..no, aspoň bude sranda.

A pokud se na výšku nedostanu vůbec? Tady mám možnosti dvě a ani jedna se našim nezamlouvá. Buď odjedu do zahraničí zdokonalit angličtinu nebo němčinu, nebo půjdu do práce. Na jazykovku jít nechci. Nic se nenaučím, pokud budu pořád v české komunitě. Známe svoje lidi.


A vy? V kterém ste ročníku? Základka, střední či výška? Co plánujete dál?

"Floccinaucinihilipilification"

25. srpna 2011 v 19:33 | Black
Vyslyšte hlášení místního rozhlasu.

Tohle bude krátké. Tak krátké, až se mi to ani nechce zveřejňovat, ale..je to tak blbé téma, že to nejde nezveřejnit. Teoreticky by to měl být, a prakticky i bude, nejkratší článek, který jsem kdy napsala, protože jediné, co mě při pohledu na tuto..říkejme tomu hatláma-patláma-paprťála..bylo:

Ale běžte do háje, vždyť to ani nepřečtu, natož abych to vyslovila a pochopila, jestli to vůbec má nějaký význam!

Konec hlášení.

Seriály

26. března 2011 v 12:35 | Black


Seriály sleduje každý, ne že ne. Ať už si dotyčný oblíbí Dextera nebo Tisíc a jednu noc, to je mi momentálně fuk.
Ty tam jsou doby, kdy jsem seriály sledovala v TV a stahovala jen filmy, kterým sem dávala přednost, prd! Teď už téměř filmy nestahuju a když, podívám se na klidně až za půl roku (takovou Black Swan mám staženou dobré dva měsíce, vypálenou na dvd-mám debilní starý počítač, moc toho nepojme-a stejně sem ji pořád neviděla :D)
Seriály mají výhodu v tom, že jeho epizody jsou relativně krátké a tak i při vytížení aspoň jeden díl denně stihnete. Naopak když máte víc času, ponoříte se do vámi vybraného světa třeba na dva dny v kuse.
V dnešní době je tolik seriálů z tolika různých koutů zaměření a světa, že je nemožné uhlídat je všechny. Lékařské, kriminální, komediální, fantasy, romantické..mám pokračovat?
Dneska o nich píšu z jednoho prostého důvodu. Zajímá mně, jaké seriály právě sledujete, jaký je váš nejoblíbenější, jaký jste milovali jako škvňata a nebo jaký nenávidíte.. Pište, pište, ráda si počtu;)

Co se mně týče, vypadal by žebříček asi následovně:
Jako malá jsem milovala seriály typu Roswell, Gilmorova děvčata a podobné slaďáky s předvídatelným dějem. Podívám se na to i teď, ale pokud si mám vybrat, sáhnu spíše po jiných. Nyní sleduju seriály Tru Calling(český název neznám), Veronicu Mars(taky slaďák, ovšem ty dedukce za to stojí), Comeback a Vampire Diaries (ano, podlehla jsem. Dokonce se chytám i bez titulků, navíc konečně představili trochu uvěřitelnější svět upírů a vkodlaků;)), který teď má přestávku.
Říct nejoblíbenější seriál je těžké. Miluju Hause, protože mně fascinuje medicína, stejně tak mrknu na Chůvu k pohledání a Simpsonovi kvůli srandě. Nejoblíbenější seriál teda asi nemám. Zato seriály, který nesnáším, mám hned dva. Ne, nemyslím Tisíc a jednu noc nebo podobné ptákoviny (zlatá Valentýna, to byla aspoň sranda), mám na mysli seriály Smallville a O.C.California. Superman mně nikdy nezaujal, který vůl si dá trenýrky přes gatě za střízliva? Tom Welling je mi krajně nesympatický, stejně jako všech nevim kolik řad tohoto seriálu. A to sem to tak 5 let zpátky žrala, já byla vážně děsně blbé dítě. Zato ten druhý jmenovaný jsem neměla ráda nikdy a doteď nechápu, co na tom kdo vidí.
Vím, že odpovědět a udělat jakýsi takýsi žebříček je o hubu, sama nevím, co napsat, protože je spousta seriálů, které ráda mám nebo sem měla, nicméně prosím, zkuste to;)


I Shot the Sheriff

25. března 2011 v 18:13 | Black
Superstar nesleduju a dřív jak ve finálových kolech ani nezačnu-pokud vůbec začnu. Tudíž to, co tam proběhne a neproběhne, jde totálně mimo mě. Ovšem, to by dnes nemohl být svět internetu a facebooku, díky nimž se i k ignorantovi dostanou jisté informace. Tak jsem slyšela už několik songů, které velice aktivně sdílí 80% mých "přátel", letošních účastníků talentové soutěže. Řeknu vám, bída. Nezajímavé hlasy, kluci sázící na vzhled, holky nevim na co. Ovšem i já částečně jednomu kouzlu podlehla a to Reagge man - Michal Šeps. Boba Marleyho neposlouchám, reagge mi říká asi tolik co atomová fyzika, nicméně tohle se mi vážně líbí!Originál;)

Víra rytířů Jedi+sčítání lidu

3. února 2011 v 10:43 | Black
Objevilo se to jako blesk z čistého nebe. Jistě, mělo to své příznivce, ale do širšího podvědomí se to dostalo díky Facebooku kvůli blížícímu se sčítání lidu. Spousta lidí tomu propadla. A jak to tak vypadá, budu je následovat.
Jediismus možná zní jako podařená recese, bláznoství fanoušků sci-fi. Pravdou však je, že tohle náboženství pouze ze Star Wars vychází, nikdo po vás nebude chtít kdy se světelnými meči - i když, mezi námi, komu by se ty svítící potvory nelíbily:D
Jde pouze a čistě o sílu člověka, okolí, celého života. Je těžké něčemu nevěřit. Já byla kupříkladu vychována ve víře v Boha. Když jsem se však před nějakýma dvěma rokama obrátila zády k církvi, trhliny dostala i samotná víra. Později jsem usoudila, že v něco věřím, ale co to je, to mi uchází. A Jediismus tohle slušně vypl'nuje. Je to Síla, říká. A to vím přece taky.
Skupina vznikla tak, že vznikla. Nevíme kdy, nevíme kdo. Nikdo ji neřídí, nemá pevná pravidla. Vlastně nemá žádná pravidla. Můžete věřit a nesnažit se o nic, z čeho víra vychází, či naopak.
Víra staví také na zdokonalování sama sebe. Dobře, tohle brát vážně nebudu, to bych musela začít něco dělat a považte sami, já a něco dělat? Nicméně teorie se mi zamlouvá, tak proč ne?
Více se dozvíte tu: http://jediismus.ic.cz/
Teď už jen záleží na tom, jestli budu mít na vyplňování klid nebo maminka převezme iniciativu. Napsat tam pod jejím dohledem Jediismus, asi by mně na místě uškrtila, protože by nepochopila, že se nechci stát druhým Anakinem. Jakmile tam bude ona, nejspíš se nevyhnu křesťanství.
Ono co si budem vykládat, malého vítězství jsem už dosáhla, když na mou poznámku: Národnost si zapíšu moravskou, bylo odpověděno: Dělaj si co chceš (bohužel tato poznámka se na náboženství nevztahuje, i když tak vyznívá:D). 

Co vy? Jaké náboženství či národnost si zapíšete?:)

o-letopisech-narnie.blog.cz
...když ono nešlo odolat;):D

Facebook má vážně každý!

5. října 2010 v 19:09 | Black
Oficiální stránky na fejsu už nejsou žádnou novinkou, má je třeba i taková Bella Morton:


Ale profil jako takový jsem našla pro Annu i Skandara. Samozřejmě neni nikde napsané, že jsou to profily pravé, hlavně počet "sourozenců" mna u Anny zarazil, ovšem i já mám v přátelích lidi, keř mají za sourozence každého druhého:D

Fotka Anny vypadá jako focená jí samotnou, zároveň má v souruzencích Freddieho a Lulu, její sourozence skutečné. Freddie tam má fotku z netu ( tipuju z některé z premiér Petra Pana), ale Lulu má klasický profil s její fotkou.
Stejně tak Sandarův profil vypadá věrohodně.
A jak jsem se dověděla, Anna je zadaná(chtěo by to fotky) a Skandar ženatý:D Šak proč ne, když je můj spolužák už vdovec..:D


Eclipse aneb když se experimentuje

3. července 2010 v 11:33 | Black
o-letopisech-narnie.blog.cz

Je těžký tenhle film zařadit. Ne, že by se mi nelíbil, ale taky si ho nejspíš už nikdy nepustím v kuse, jen oblíbené scény. Je proto tam, kde je. Na klasickou recenzi nějak nemám náladu, takže to sfouknem bodově.
Plusy:
  • Víc postav dostalo větší prostor - hallelujah! Twilight se rovnalo Belle okouzlené Edwardem, New Moon pro jistotu Belle trpící v důsledku zmizení milé upírské rodinky. Teď přišli novorození, kde vévodil Riley, Jasper, dokonce i Volturiovi, kteří se tam měli jen tak mihnout.
  • Flashbacky Rose a Jaspera - tmavší, zapadající do minulosti. Chválím práci se střihem, skoky tam a zase zpět nebyly špatné.
  • Herci - herci sou tam více či méně dobří, hodně z nim(ať už Pattinsonovi nebo Kris) ty postavy bohužel uškodily. Byli tu ovšem i tací, kteří z jedné věty vykouzlili atmosféru, která fungovala. Pro nejlepší příklad zvolme Dakotu, která září už odmalička. Jako Jane nehne brvou, mluví stále stejným monotónním hlasem a přes červené čočky bohužel nevidíte odrazy jejích očí. Přesto, potkat ji v noci, zaběhnu světový rekord na tu vzdálenost, která by mně dělila od domu. Pak je tu Jodelle jako Bree nebo Nikky alias Rose.
  • Boje - ne, nejsem jimi uchvácena a nebudu si je pouštět stále dokola. Ovšem na to, jaký mizerný měl podklad, se s tím rejža vypořádal dosti slušně. Bylo to rychlý, dynamický.
  • Vzhled - maskéři konečně pochopili, že nestačí tvář natřít na bílo, když je pak lidské tělo zradí a upírům se červenaj uši nebo potí. Konečně pochopili také to, že čistá bílá, i když tak podle knihy má upír vypadat, není nejlepším řešením a že světlý make-up udělá lepší efekt.
  • Soundtrack - ať už instrumentálka či songy, udělali dobrou práci. Nebyl tak výrazný jako u Twilight, ale o dost lepší než u NM

Mínusy:
  • Upír jak upír, šutr jak šutr - co to do čerta bylo? Porcelánoví upíři, kterým stačí urazit hlavu? Žádné roztrhání na kusy? Žádný oheň těsně po boji? Prostě si počkáme na další a budeme doufat, že zase neobživnou. Už popis Meyerové se mi příčil, ale tohle je brutální zločin. A co krev? Ano, Riley ani Victoria už v sobě svou vlastní krev nemaj a berme na vědomí to, že krev, kterou vypijou později, vstřebají a přemění na energii, i když je to neskutečná blbost. Ale co novorození? Copak vstřebají vlastní krev?
  • Obvazování ran - tak tohle se skutečně nevyvedlo. Je fajn, že Bella s Jakem mají doktora blízko, ovšem raděj bych si to ošetřila sama, než nechat šáhnout na sebe někým takovým. Absolvent medicíny, jasně. Vykloubený kloub obvazoval takovým stylem, že chudina zraněná s tím mohla hýbat, jak se jí zachtělo. Ano, stáhnutí nemá být skálopevné, ale alespoň nějaký tvar by držet mělo. To samé pak udělali u zranění Jakoba. Kůsek hadru na zlámané žebra. Aha
  • Filmové chyby - všimla sem si několika a hned sem je co? Zapomněla, jak jinak:D
  • Bryce Dalas Howard - Bryce neni špatná herečka, ale tohe j nesedlo, Kdybych nebyla zvyklá na Rachelle, řeknu dobře, ujde to. Ale teď to vyslovit nemůžu. Rachelle měla stokrát lepší mimiku, živější oči. Naopak Bryce se povedlo pouze to, když přesvědčovala Rileyho, že ho miluje, tož bylo asi..hmm..5 vteřit? Slabota.

Suma sumárum: střídavě dobré a horší scény, dynamičtější a nudnější. Škodu nikde rejža neudělal, ba naopak, podařilo se mu vytvořit film, na který se dá dívat i víckrát, pokud musíte, což se o těch předchozích moc říci nedalo. Na to, jak roztahaná byla předloha, to nakonec tak zle nedopadlo. Ovšem čtyři hvězdy tomu dát nemůžu, i když to bylo lepší než filmy předchozí.
***1/2*

Profesní testy

28. května 2010 v 20:21 | Black
Ten, kdo na ně někdy narazil na základní či střední škole, ví, o čem mluvím. Pro ty ostatní menší vysvětlení.
Jedná se o soubor testů z nejrůznějších obastí, které se pak zpracovávají na jisté číselné hodnoty. Ty se pak vyhodnotí pomocí grafu, který ukáže, pro co ten dotyčný člověk vhodný je či nikoli. Taktéž k tomu patří test osobnosti a IQ test. Ty tu ovšem zveřejňovat nehodlám, je to věc soukromá, kterou mám právo znát já a pár lidí, kterým věřím-jichž neni moc, popravdě. Snad jen tolik, že osobnost mi to odhadlo až na jednu věc přesně a IQ je takové, že jsem naprosto spokojená.

Na začátku jsme si mohli napsat profese, dle našeho názoru vhodné pro nás. Já napsala genetiku, histologii(přírodovědné lékařsé obory) a ferozní psychologii(soudní a policejní).
Podle výsledků mé nadaní spočívá především v oborech humanitních a přírodovědných, na prvním místě tak byla zařazena právě psychologie a také, překvapivě, protože já kromě češtiny a němčiny(a tak jen částečně) nic nezvládám, jazyky. Na druhém místě se nacházely školy lékařské a na třetím se objevil obor, o kterém sem sice už uvyžovala, následně sem jej ovšem zavrhla, protože sem se domnívala, že na něj nestačím. Ekonomie.

Tím mi nastal problém co se maturity týče. V nové podobě státní maturity totiž je povinná čeština, cizí jazyk a pak jeden z násedujících předmětů: IVT(výpočetní technika a počítače), ZSV(společenské vědy) a matika. Ještě před tím, než se mi do ruky dostaly výsledky, byla sem rozhodnutá pro ZSV, i když by to znamenalo, že budu ve třídě s dašíma 40 lidma..matika mě sice lákala, ae na co, říkala sem si. Teď vyšla ekonomka, která mě stejně jako ty další školy láká a i podle mámy na ňu mám-a to už nějaké slovo je, protože naša mamina neni z těch, teré považují své děti za nejlepší na světě, ona vidí věci tak, jak sou. Takže to nakonec vypadá, že si dám seminář z matiky a zsv se budu učit doma. Jasně, pak jsou tam ještě daší dva předměty, z terých mám maturovat coby ve školní části, ale tam mám pevně danou biologii a s největší pravděpodobností si dám i chemii, takže na ZSV neni místo. Bude to vážně vtipné:D

Co vy? Copak zajímavého vám vyšlo, pokud jste se účastnili? Taky tak se vším válčíte?:D
PS: za chyby sa omlouvám, nechce se mi to kontrolovat:D

Zlatý hattrik zůstává doménou Česka!

24. května 2010 v 21:14 | Black
V historii novodobého hokeje -tj. od rozpadu SSSR a pádu komunismu- se pouze jedné zemi podařilo třikrát v řadě za sebou zvítězit na mistrovství světa. České republice. Kanada na hattrik měla našlápnuto po dvou zlatých z roku 2003 a 2004, 2005 je však ve finále porazili Češi. Letos bylo v podobné situaci Rusko, ani ono však nedokázalo dosáhnout vytoužené zlaté, protože byli zastaveni. Opět Čechy.

Osobně se mi nelíbí postoj fanoušků, kteří mužstvo okamžit zavrhnou, nedají mu šanci a když pak senzačně vyhraje, najednou se z nich stanou hrdí Češi. Ne. Něco podobného dělal třeba známý, který po prohře s Norskem prohlásil, že naši sou k***y a ať se dou zahrabat..teď se na facebooku přidává do skupin oslavující toto mužstvo.
Nemůžu říct, že bych na začátku říkala, že budeme zlatí, každopádně to, že budou mít medaili, sem si myslela. Přeci jen, sou to neokoukaní hráli, kterým jde i o budoucnost. Tým měl k dispozici skvělého brankáře Tomáše Vokouna a taky silnou morální-a to nejen morální-podporu v Jágrovi. A pak je tu samozřejmě Růžička. Ať si na něho nadává každý jak chce, dle mého je to to nejlepší, co mohlo český tým potkat po smrti Hlinky. Růža však končí, a tak sem za něho ráda, že končí tak radostně.
Po prohře s Norskem sem tým dokonce obhajovala před tatů. Tvrdila sem, že je to semkne a budou bojovat o to víc. Nevěřil. Na Švédy nemáme,pojede dom, říkal. Mýlil se. A pak znovu a znovu.
Proč já sakra nesázím? Vždyť kromě Norska sem trefila všechny zápasy, i ty Švýcary sem tušila. Ne přímo výsledek na góly, to chraň, ale kdo bude vítěz, to ano.

Teď se můžeme dívat do dalšího roku a doufat, že se výkon českých hoejistů zopakuje. Šampionát se přesunuje na Slovesko, konkrétně do hal v Bratislavě a Košicích. Kde budeme hrát my se rozhodne až podle Slováků. Proč? Protože my spadáme do skupiny D, oni jsou Ačko, takže se pak potkáme. Osobně sázím na Bratislavu a taky v ni doufám. Přeci jen, do Bratislavy je to od nás jen asi hodina a půl jízdy;)

Skupina D 2011: Česko, Finsko, Dánsko, Lotyššsko
Skupina A 2011: Rusko, Slovensko, Německo, Slovinsko

Autogramy na vrcholu TOP

26. dubna 2010 v 20:46 | Black
Člověk si včera postěuje a dneska dostane jeden z těch cenějších podpisů, to se hodí:D Každopádně ted udělám seznam lidí, jejichž podpis bych chtěla, nehledě na to, jestli odepisujou či jestli jsem jim už psala(a zatím nedostaa odpověď). Nepíšu ty, které už mám. Těch lidí, jejichž podpisy bych chtěla, je samozřejmě spousta..já teda vyberu jen pár.

Anna Popplewell - tkz. onzumní člověk ji nejspš bude znát jen z Narnie. Ale fanoušek Narnie a především pak filmů, by ji mohl znát z dalších počinů jako Příběh upírka Rudolfa, Dívka s perlou a další.
o-letopisech-narnie.blog.cz

Shane West - méně známý herec, pamatovat si jej můžete ze seriálu Pohotovost, milovníci slaďáků pak z filmu A Walk to Remember-dlouhá cesta.
o-letopisech-narnie.blog.cz
 
 

Reklama